Literatūras zināšanas mūsdienīgam bibliotekāram

16. maijā notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku attīstības centra organizētā konference "Literatūras zināšanas mūsdienīgam bibliotekāram". Vērtīgo un interesanto konferences programmu noklausījās 130 bibliotekāri no visas Latvijas.

Konferencē ar priekšlasījumiem piedalījās vadošās literatūrzinātnes pētnieces, kas klausītājus iepazīstināja ar mūsdienu daiļliteratūras tendencēm. Dr. philol. Ieva Kalniņa stāstīja par latviešu jaunāko literatūru, tostarp inovācijām, tradicionalitāti un izklaidi. Fantāzijas un šausmu literatūras žanrus un to pārstāvniecību latviešu literatūrā atklāja Dr. philol. Bārbala Simsone. Savukārt Dr. philol. Eva Eglāja-Kristsone pievērsās literatūras procesa fiksācijai un pieejamībai digitālajā vidē. Ar Baltijas vēstures mazāk zināmo notikumu interpretāciju rakstniecībā iepazīstināja Dr. philol. Zanda Gūtmane, un konferences noslēgumā par procesiem jaunākajā literatūrā stāstīja Dr. philol. Maija Burima.

Prezentācijas pieejamas šeit!

18.05.2018 13:37 (komentāri: 0)