Literatūras ceļvedis

"Literatūras ceļveža" marta numurs savus lasītājus sasniedz vienlaikus ar pavasara sajūtām un iekšēju pārliecību par drīzu pilnvērtīgākas un brīvākas ikdienas atgriešanos. 

Tīmekļa resursos veiktas izpētes dati liecina, ka, spītējot aizvadītajā gadā pasauli skārušajai krīzei izdevējdarbības un grāmatu tirdzniecības jomā, Latvijā, līdzīgi kā citviet Eiropā, bibliotēku apmeklētāju un grāmatu pircēju skaits kopumā nav mazinājies – ar izpratni un pacietību esam pārdzīvojuši pieejamības ierobežojumus gan grāmatu tirgotavās, gan bibliotēkās. Pateicoties bagātīgai personāla izdomai, smagākās krīzes brīžos daudzu valstu bibliotēku un grāmattirgotavu krājumi ar personāla līdzdalību paši atraduši ceļu pie saviem lasītājiem. Arī 2021. gads nesolās būt iepriecinošs ne izdoto grāmatu nosaukumu skaita, ne tirāžu jomā. Par spīti visam, Latvijas izdevēji savus lasītājus turpina iepriecināt ar spilgtiem un lasītvērtiem jaunumiem, daļu no kuriem aicinām iepazīt marta numura slejās. 

Novēlam visiem "Literatūras ceļveža" lasītājiem, lai vienīgā turpmāk mūs ietekmējošā ir ne tā visiem apnikusī, bet kādā no marta tekstiem minētā lasīšanas pandēmija!

 

Izdevums pieejams šeit!

Informāciju sagatavoja:

Anda Saldovere

projektu koordinatore

Bibliotēku attīstības centrs

Latvijas Nacionālā bibliotēka

e-pasts: anda.saldovere@lnb.lv

30.03.2021 12:10 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru