Literatūras ceļvedis

Ir taču tā, ka pēc tradicionālā janvāra ieskrējiena un atskaišu gatavošanas bibliotekāri ir pelnījuši no jauna, vismaz periodiski, ienirt saistošu grāmatu pasaulē? Jaunu grāmatu birums divos mēnešos ir iespaidīgs, vienīgā problēma – ko no tā izvēlēties, jo katrā numurā var iekļaut tikai nedaudz. Tomēr par spīti izvēles pārbagātībai "Literatūras ceļveža" veidotāji centušies, lai arī šī gada pirmais numurs saturiskajā aspektā būtu daudzveidīgs un jūsu uzmanības vērts.

Janvārī atskatījāmies uz mūsu izdevuma diviem pastāvēšanas gadiem; šo gadskārtu atzīmējām, izvērtējot attiecīgajā laikposmā paveikto. Atgriezeniskā saite allaž ir svarīga, jo jāzina, vai darbs nenorit tukšgaitā. Noticēt, ka "Literatūras ceļvedis" ir vajadzīgs un gaidīts Latvijas bibliotēkās, un saprast, kādā virzienā strādāt, lai tā saturs taptu vēl pilnvērtīgāks, mums palīdzējāt tieši jūs – bibliotekāri! Liels paldies ikvienam no 260 kolēģiem (pārsvarā no publiskajām un izglītības iestāžu bibliotēkām), kuri veltīja savu laiku un godprātīgi aizpildīja atbildes uz mūsu sagatavotajiem anketas jautājumiem! Paldies jums par labiem vārdiem, radošiem ieteikumiem un kritiskiem vērtējumiem. Daļu no jūsu rosinātā esam sākuši jau iedzīvināt, par pārējo – domāsim nākotnē.

Izdevums pieejams šeit!

Izdevuma sagatavotāji priecāsies par Jūsu atsauksmēm un ieteikumiem satura pilnveidē, jo tikai tā izdevums var tapt par bibliotekāru vidē gaidītu un praktiskajā darbā noderīgu izdevumu!

Latvijas Nacionālā bibliotēka piedāvā iepazīties arī ar video no aizvadītā gada nogalē Bibliotekāru stāvā notikušās literatūras ekspertu diskusijas par 2019. gada devumu oriģinālliteratūrā: https://www.biblioteka.lv/literaturas-petnieku-diskusija-par-tendencem-2019-gada-literatura/ vai LNB Youtube kanālā, sadaļā "LNB lekcijas un diskusijas": https://www.youtube.com/watch?v=PWswDSfit8c

26.02.2020 08:22 (komentāri: 0)