Mājas lapa
Kā Jūs vērtējat bibliotēkas mājas lapu?

Ritvars, Oskars, Anvars

Seminārs "Bibliotēkas - visuma centrs"

Bauskas Centrālās bibliotēkas un Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Zemgales nodaļas organizētais Zemgales reģiona bibliotekāru semināru "Bibliotēkas – visuma centrs" pieteikts LBB nominācijai "Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2019".

2019. gada 13. novembrī Bauskas Kultūras centrā norisinājās Zemgales reģiona bibliotekāru seminārs "Bibliotēkas – visuma centrs", kuru organizēja Bauskas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību (LBB), ar Bauskas novada pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Zemgales reģiona seminārs pulcēja vairāk kā 90 bibliotekāru no Bauskas, Dobeles un Jelgavas reģioniem. Semināru atklāja Bauskas Centrālās bibliotēkas (BCB) direktore Māra Kuļikauska, kā arī uzrunāt bibliotekārus bija ieradies Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks.

Pēc oficiālajām uzrunām, lai semināru padarītu interesantāku, semināra dalībnieki uzzināja, ka abreviatūrai "LBB" ir vairāki skaidrojumi – Latvijas Bibliotekāru biedrība, Latvijas Biškopības biedrība u.c. Šī iemesla dēļ kā semināra vadmotīvs tika izmantotas bites, jo tās ir ļoti līdzīgas bibliotekāriem. Visiem semināra apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar Bauskas Centrālās bibliotēkas speciālistu sagatavoto video, kurā tika atspoguļotas tās īpašības, kuras piemīt gan bitēm, gan bibliotekāriem. Video noslēgumā stāsts nebeidzās, jo Bauskas bibliotekāres bija sagatavojušas pārsteigumu – deju, kas tika iestudēta īpaši šim semināram.

Turpinājumā seminārā uzstājās Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centra galvenā speciāliste un LBB valdes priekšsēdētāja Māra Jēkabsone, kas Zemgales bibliotekārus iepazīstināja ar Latvijas bibliotekāru ētikas kodeksa iespējamajām izmaiņām.

Plašu dalībnieku atsaucību guva izglītības un kultūras institūta "VITAE" lektore, Brocēnu vidusskolas vēstures skolotāja Laura Miķelsone ar lekciju "Pilsoniskums – praktiska nodarbe". Lekcijā tika stāstīts par pilsoniskās audzināšanas būtību, tās elementiem, kā arī sniegti praktiski padomi, kā iesaistīt bibliotēkas lietotājus pilsoniskās aktivitātēs. Bibliotēkām ir svarīgi veicināt pilsonisko izglītību – piedāvāt praktiskas nodarbības un pasākumus vietējai kopienai. Lektore uzsvēra, lai veicinātu vietējās kopienas pilsoniskumu, bibliotēkām nepieciešams sadarboties ar izglītības iestādēm, muzejiem, kultūras centriem, vietējiem uzņēmējiem, kā arī pašvaldībām.

Kā ierasts novembrī tiek organizēta Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa, tāpēc semināra dalībniekiem bija sarūpēts "saldais ēdiens" – aizraujošs rītausmas lasījums "Svētki Ziemeļos", kurā ikviens varēja piedalīties Pepijas Garzeķes dzimšanas dienas svinībās – ne tikai klausoties interesanto fragmentu par Pepijas izdarībām, bet pašiem iejūtoties stāsta varoņu lomās, izpildot dažādas darbības ikreiz, kad tika pieminēts kāds no varoņiem – Pepija, Tomijs, Annika, Nīlsona kungs un zirgs.

Visiem saistoša bija Drošāka interneta Vēstnešu programmas koordinatores Sandras Magrinas lekcija "21. gadsimta komunikācijas riski". S.Magrina ikvienu bibliotekāru aicināja pievērst uzmanību bērnu un jauniešu drošībai internetā un virtuālās telpas apdraudējumiem. Tāpat lektore sniedza padomus digitālā satura veidošanā un viltus ziņu atpazīšanā.

Kopumā LBB Zemgales reģionālais seminārs tika pavadīts izglītojošā un radošā atmosfērā, gūstot jaunas idejas un iespaidus, sastopot kolēģus no citiem novadiem, daloties pieredzē, kā arī veidojot jaunus kontaktus.

tl_files/images/notikumi/2019/LBB_seminars_13.11..jpg

Baneris pieejams šeit!

27.02.2020 10:14 (komentāri: 0)