Izstāde "Bauskas bibliotēkā modē grāmatas"

2018. gada nogalē Latvijas Bibliotekāru biedrība izsludināja akciju “Bibliotekāru mode”. Akcijas mērķis bija parādīt bibliotekārus kā spilgtas, atraktīvas un modernas personības un lauzt sabiedrībā vēl aizvien valdošos stereotipus par bibliotekāru profesijas vizuālo veidolu.

Bauskas Centrālā bibliotēka bibliotekāru sabiedrību gribēja pārsteigt ar kaut ko nebijušu, savu dalību akcijā piesakot ar fotoizstādi “Bauskas bibliotēkā modē grāmatas”, kas tapa sadarbībā ar talantīgo fotogrāfi, stilisti un imidža dizaineri Danu Rodenkirhenu.

Bauskas Centrālās bibliotēkas darbinieki tika pārvērsti par dažādiem grāmatu tēliem. Pārvērtību process bija gana sarežģīts, jo nebija viegli ieraudzīt pilnīgi svešu cilvēku un uzreiz saprast, kurš tēls viņam ne tikai vizuāli līdzinās, bet arī vienotu kopīgas rakstura iezīmes. Fotogrāfe tikās ar bibliotēkas darbiniekiem, lai labāk izprastu katra būtību. Lai piemeklētu katram atbilstošu tēlu, daudz tika meklēts, lasīts un domāts. D.Rodenkirhena, rūpīgi izvēlējās 11 latviešu un ārzemju autoru grāmatas. Starp izvēlētajiem  grāmatu tēliem sastopami gan mazāk zināmi tēli, gan tādi, kas pazīstami ikvienam, piemēram, Pelnrušķīte, Mazā nāriņa, grāfs Monte Kristo, Skārleta un Mērija Popinsa.

Akcijas “Bibliotekāru mode” noslēgums norisinājās 2019. gada 17. aprīlī – Latvijas Bibliotēku festivāla otrajā dienā – Bibliotekāru modes un stila dienā, kurā Bauskas Centrālā bibliotēkas izstāde “Bauskas bibliotēkā modē grāmatas” tika izstādīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā un bija apskatāma ikvienam bibliotēkas apmeklētājam.

Izstāde guva lielu atsaucību, tāpēc tā pārtapa par ceļojošo izstādi, kura bija apskatāma ne tikai Bauskas reģionā, bet arī citās Latvijas bibliotēkās.

tl_files/images/notikumi/2019/bcb mode gramtas 2.jpg

Foto kolāža pieejama šeit!

27.02.2020 10:21 (komentāri: 0)