Diskusija par tendencēm 2019. gada literatūrā

2019. gada 13. decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēkzinātnes lasītavā (8. stāvā) notiks Latvijā pazīstamu literatūras pētnieku savstarpēja diskusija par 2019. gada oriģinālliteratūras un tulkotās literatūras devumu. Diskusijas norises laiks – no plkst. 13.00 līdz 15.00.

Kas šajā gadā ir bijis vislielākās ievērības un pārdomu cienīgs, kas – vienkārši lasīšanas vērts; vai atšķiras, kas vērtīgs šķiet izdevējiem, bibliotēku lietotājiem un akadēmiskajam personālam? Kas no 2019. gadā izdotā ir ar potenciālu kļūt par klasiku, bet kam profesionāļi piešķirtu “īstermiņa lietojuma” nozīmi?

Diskusijā piedalīsies literatūras pētnieki, LU Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas mācībspēki Ieva Kalniņa, Ojārs Lāms, Mārtiņš Laizāns. Piedalīsies arī dzejnieks, literatūrzinātnieks un tulkotājs Kārlis Vērdiņš, kurš šobrīd studē Sentluisas Vašingtona vārdā nosauktajā universitātē, ASV Misūri štatā. Diskusiju moderēs literatūrzinātniece un redaktore, LU pasniedzēja un pētniece Sigita Kušnere.

Diskusija ir VKKF atbalstītā projekta "Profesionālās pilnveides programma "Literatūras zināšanas mūsdienīgam bibliotekāram"" noslēdzošā norise.

2019. gada 20. maijā Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, norisinājās pirmā konference "Literatūras zināšanas mūsdienīgam bibliotekāram"; 2019. gada 4. oktobrī tāda paša nosaukuma konference norisinājās Balvos. Abu konferenču video ieraksti pieejami Latvijas bibliotēku portālā.

Vietu skaits diskusijas klātienes apmeklētājiem ir ierobežots, tādēļ notiek iepriekšēja reģistrācija. Reģistrēties diskusijai iespējams šeit!

Reģistrācija tiks slēgta, tikko būs saņemts maksimālais pieteikumu skaits.

Arī šīs konferences video ieraksts būs aplūkojams bibliotēku portālā.

Informāciju sagatavoja:

Marta Dziļuma

Bibliotēku attīstības centra projektu koordinatore

Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: marta.dziluma@lnb.lv

Tālr. +371 26683038

02.12.2019 12:17 (komentāri: 0)