Lasīšanas maratons "100 grāmatas Latvijai"

22. novembrī Bauskas Bērnu bibliotēkā ļoti veiksmīgi noslēdzās pirms gada uzsāktais Lasīšanas maratons "100 grāmatas Latvijai". Prieks par to, ka bibliotēkas lietotāji cītīgi lasīja latviešu autoru darbus un dalījās pārdomās par izlasīto. Arī cipari ļoti omulīgi un apaļi, Latvijas jubilejai cienīgi – piedalījās 115 Bauskas skolu un bērnudārzu audzēkņi, maratona laikā tika izlasītas 836 grāmatas. Bērnu iecienītākie autori tika atzīti M. Rungulis, V. Rūmnieks, M. Stāraste, M. Laukmane, kā arī I. Ziedonis.

Par uzvarētājiem kļuva Laura Ose-Grīnhofa, Agnese Krote, Jānis Mārcis Grīnvalds, Niks Demians Kazlausks, Lēra Oboļeviča, Anete Spale, Loreta Kuprinska, Klēra Maldute un Nikola Nātra. Visiem bērniem vislielākais URRĀ par azartu lasīšanas maratona laikā!

Milzīgs paldies skolotājām Līgai Jonasei par lasošāko klasi, Aijai Jurgelānei, vecākiem un citiem ģimenes locekļiem par atbalstu lasīšanas tradīciju veicināšanu ģimenē. Liels paldies arī Bauskas Bērnu bibliotēkas sadarbības partnerei skolotājai Vijai Cerusai un 6.b klasei par dāvināto grāmatu, kurā atspoguļotas skolēnu atziņas, personāžu raksturojums un izlasīto grāmatu reklāma.

Lasīšanas maratona "100 grāmatas Latvijai" noslēguma pasākumā viesojās Gina Viegliņa-Valliete, Vecumnieku novada literāte, vēsturniece un novadpētniece. Autore raksta grāmatas dažādām lasītāju grupām, dzejoļus pirmsskolniekiem un pieaugušajiem, turklāt dzejoļi arī komponēti. Lai labāk iepazītu mūsdienu grāmatu autora ikdienu un grāmatu galvenos tēlus, pasākuma dalībnieki uzdeva jautājumus rakstniecei un krāsoja autores zīmējumus. Noslēgumā pasākuma dalībnieki iesaistījās sarunā par grāmatu lasīšanu un cienājās ar gardajiem kliņģeriem.

tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2018/Bernu_biblioteka/Lasisanas_maratons/100_gramatas_LV_01.jpg tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2018/Bernu_biblioteka/Lasisanas_maratons/100_gramatas_LV_02.jpg
tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2018/Bernu_biblioteka/Lasisanas_maratons/100_gramatas_LV_03.jpg tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2018/Bernu_biblioteka/Lasisanas_maratons/100_gramatas_LV_04.jpg
tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2018/Bernu_biblioteka/Lasisanas_maratons/100_gramatas_LV_05.jpg tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2018/Bernu_biblioteka/Lasisanas_maratons/100_gramatas_LV_06.jpg
tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2018/Bernu_biblioteka/Lasisanas_maratons/100_gramatas_LV_07.jpg tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2018/Bernu_biblioteka/Lasisanas_maratons/100_gramatas_LV_08.jpg