Pasākumu fotogrāfijas

Aptauja

.
Kādu literatūru izvēlaties lasīt vasarā?
Aptaujas beigu datums: 31.08.2023
Kopā nobalsojuši = 31
Romantiskā literatūra
32%
Detektīvromāni
29%
Nozaru literatūra
3%
Dzeja
0%
Preses izdevumi
16%
Cits
20%

Šodien vārda dienu svin

Sergejs, Svetlana, Lana

Dzimšanas diena

Bauskas novada jubilāri

Berta Pīpiņa (1883-1942?) - 140

Jaunākās grāmatas jūnijā!

ULLAS UZVEDĪBAS STUNDA – “MAZLIET DROSMES” UN “DROŠĀKS ES”.
RĪBKĀJIS ATROD DRAUGUS UN MEKLĒ LIETAS PIE DZĪVNIEKIEM.
KLIMPAS KUNGS UN BRUŅINIEKS SATIEK MŪRU DĀMU ZAĻAJĀ DZĪLĒ.
ŅEMOT VARDI PAR PALĪGU EKO BĒRNI MĀCĀS KĀ MUŠAI SVĀRKUS MAINĪT.
MELNDZELMJU PIEKTĀ LAIVA IR GRĀMATA, KAS PATIEŠĀM NEGRIBĒJA, KA TO LASA, JO BOJĀ ACU GAISMU.
 
 
 
 
 
 
 
 

Pirmsskola un 1.klase

Es mācos lasīt. Dakteris Lācis

Šodien ir DAKTERA LĀČA dzimšanas diena, bet viņam ir jātiekas ar tik daudziem pacientiem, ka nav laika svinībām. Par laimi, viņam ir ne mazums draugu un tie visi kopā ir gatavi ir LĀCI pārsteigt.

Izbaudi stāstu par daktera LĀČA raibo dzimšanas dienu!

https://ieej.lv/2NoBI

 

Es mācos lasīt. Pavārs Ruksītis

RUKSĪTIS pieņem izaicinājumu. KRITIĶIS GRIFS avīzē raksta, ka RUKSĪŠA restorāna ēdienkarte ir pārāk garlaicīga, taču pats RUKSĪTIS tam nepiekrīt. Viņš nolemj ielūgt draugus, lai tie ar aizsietām acīm izmēģinātu viņa jauno ēdienkarti – labāko pilsētā. Kāds pārsteigums viņus gaida?

Izlasi arī tu par piedzīvojumiem RUKSĪŠA restorānā!

https://ieej.lv/ZGcRK

 

Es mācos lasīt. Skolotājs Ūpis

Skolā ir ieradies jaunais SKOLOTĀJS ŪPIS. Viņam ir bagāta iztēle, viņš ir mazliet smieklīgs un arī... labākais SKOLOTĀJS pasaulē! Viņam izdodas uzburt ainu, ka klasē lido pūķis, un bērniem iepatīkas grāmatas. Viņš pārvērš matemātiku mūzikā un iemāca sivēntiņam lidot lielā ziepju burbulī.

Vai arī tu vēlies mācīties kopā ar SKOLOTĀJU ŪPI?

https://ieej.lv/n9QZR

 

A.Oņihimovska. Klimpas kungs un burinieks

Klimpas kungam ir daudz brīnumainu lietu: mēbeles, paklāji, grāmatas, greznumlietas... Taču mantu ir tik daudz, ka ne lielajā mājā, ne dārzā Klimpas kungam vairs nav vietas. Grāmatas paliek nelasītas, visu klāj putekļi. Kad sākas liels lietus, vienīgā vieta, kur vēl var patverties, ir vecs burinieks dārza stūrī. Lai sākas piedzīvojums!

https://ieej.lv/iL7Cb

 

Marika Marcinkus

“Ullas uzvedības stunda”

Grāmatiņa ir ilustrēta bērnu pasaka dzejā. Tā stāsta par mazu meitenīti, kuru pieskata vecmāmiņa mātes prombūtnes laikā. ULLA ir ļoti aktīvs bērns, un vecmāmiņai ar viņu neklājas viegli, tāpēc viņa lūdz māti iemācīt meitēnam elementāras pieklājības normas, ko abas arī veiksmīgi apgūst.

https://ieej.lv/AsdHL

N.Kiniēra. Mazliet drosmes

Trusītis Logans vislabāk jūtas mājās. Tāpēc, kad jādodas pirmajā piedzīvojumā, viņš nebūt nav priecīgs. Taču ārpusē ir brīnišķīga pasaule, ja vien viņam pietiks drosmes palūkoties visapkārt...

Sirsnīgs un jautrs stāsts par to, ka mēs katrs spējam daudz vairāk nekā domājam. Viss, kas vajadzīgs, – mazliet drosmes!

https://ieej.lv/ZXCRf

 

S.Gernhauzere. Meklē lietas! Pie dzīvniekiem

Grāmata sērijā Meklē lietas! Jautrības pilnajā grāmatā, bērni būs pārsteigti, atklājot daudzus lielus un mazus dzīvniekus: fermā, pļavā pie dīķa, kalnos un pat pie jūras. Un zoodārza apmeklējuma laikā varēs iepazīties arī ar svešzemju dzīvniekiem no visas pasaules.

https://ieej.lv/xLm8C

 

D. Sundīns. Grāmata, kas patiešām negribēja, ka to lasa.

BRĪDINĀJUMS

Šī grāmata PATIEŠĀM negrib, ka to lasa. Ja gribat izlasīt mazu, jauku grāmatiņu – ņemiet citu! Jo šī grāmata kož, lēkā un mānās.

Bet… ja jūs grāmatu maigi un uzmanīgi paglaudīsiet, to patiesībā varēs izlasīt. Tā ir brīnišķi dzīva, nevaldāma un pavisam maģiska bilžu grāmata, kuru sarakstījis zviedru komiķis, scenārists un aktieris.

https://ieej.lv/1DWxg

 

L.Driscoll. Rībkājis atrod draugu.

Kādā skaistā dienā zaķēni mežā spēlē sunīšus. Gluži nejauši Rībkājis atrod guļošu ezīti un nolemj ar to sadraudzēties. Mazais adatainis pamostas un ir bezgala pārsteigts... Izrādās, ezītis ir ļoti kautrīgs. Kopā ar bērnu lasiet šo jauko stāstu par draudzību!

https://ieej.lv/wOZDh

 

Lasīsim kopā! Kā muša svārkus mainīja

Šī grāmata paredzēta lasīšanai kopā ar pieaugušajiem.

Lasot pasaku un nonākot līdz vietai, kur vārds ir aizstāts ar ilustrāciju, ļaujiet bērnam nosaukt tajā redzamo. Tad kopīgi atrodiet atbilstošo uzlīmi un palīdziet bērnam to ielīmēt vajadzīgajā vietā.

https://ieej.lv/kmtUc

 

Lasīsim kopā! Varde par palīgu.

Šī grāmata paredzēta lasīšanai kopā ar pieaugušajiem.

Lasot pasaku un nonākot līdz vietai, kur vārds ir aizstāts ar ilustrāciju, ļaujiet bērnam nosaukt tajā redzamo. Tad kopīgi atrodiet atbilstošo uzlīmi un palīdziet bērnam to ielīmēt vajadzīgajā vietā.

https://ieej.lv/NM24l

 

1. – 4. klase

M.Sodomka. Kā uzbūvēt auto. Tehniskā pasaka

Divi draugi, žurka Ārčijs un zvirbulis Bērtulis, nolemj paši uzbūvēt automašīnu. Vēlāk viņiem pievienojas svarīgs sabiedrotais – varde Kristians, kurš sagādā visas nepieciešamās detaļas, – un darbs var sākties. Mūsu varoņi nebūt nav svētie un nav arī nekādas spožās zvaigznes pie dzīvnieku pasaules debesīm.

https://ieej.lv/co3VJ

 

K. Hinrikusa. Katrīna un zirņi

Deviņus gadus vecās Katrīnas dzīve ir mainījusies. Pavasarī no ģimenes aizgāja tētis, meitenes mamma allaž ir aizņemta darbos. Sākoties vasaras brīvlaikam, arī draudzenes aizbraukušas kur nu kurā. Katrīnai šķiet, ka vasara būs bezcerīgi bēdīga, tomēr izrādās, ka viņa ir kļūdījusies. Tieši tad kļūst pa īstam interesanti.

Grāmatas autore igauņu bērnu rakstniece Kadri Hinrikusa (1970) ir strādājusi par žurnālisti radio un televīzijā, patlaban ir bērnu žurnāla Täheke redaktore. Viņas sirsnīgo grāmatu sižeti norisinās galvenokārt mūsdienās un skar dažādas aktuālas tēmas.

https://ieej.lv/441PV

 

S.Penipakere. Pakss. Mājupceļš

Bestsellera “Pakss” turpinājums!

Ir pagājis gads, kopš Pīters un viņa mīlulis – lapsa Pakss – tikās pēdējo reizi. Būdami šķirti, viņi tagad dzīvo ļoti dažādu dzīvi. Pakss un viņa partnere Kuplaste ir sagaidījuši trīs mazuļus, kas viņiem nu jāsargā no bīstamās pasaules. Turpretī Pīters, kurš pēc kara kļuvis par bāreni un cīnās ar vainas apziņu un vientulību, ir pametis savas pagaidu mājas pie Volas un pievienojies jaunajiem ūdenssargiem – cilvēku grupai, kuri apņēmušies sadziedēt brūces, ko zemei atstājis karš.

https://ieej.lv/kHLpD

 

Kikas Mikas enciklopēdija. Vēlos iepazīt sevi un pasauli

Kika Mika jau sen ir sapratusi, ka pasaule pilna ar dažādām interesantām lietām un noslēpumiem. Viņas prātu nepārtraukti nodarbina miljoniem jautājumu: Kāpēc es esmu tāda, kāda esmu, un kā darbojas mans ķermenis? Kuri augi ir ēdami, un kur tie aug? Kas slēpjas Zemes dzīlēs, un kas savus mazuļus baro ar pienu?

Droši dodies aizraujošā izzināšanas ceļojumā kopā ar profesoru Spuldzīti un Kiku Miku!

https://ieej.lv/nr2bG

Disney. 100 stāsti

Aizkustinoši stāsti, kuros gaida tikšanās ar slaveniem varoņiem no paaudzēs mīlētām Disneja studijas animācijas filmām! Tie iepriecinās un sasildīs sirdis maziem un lieliem lasītājiem!

https://ieej.lv/HEgBD

 

A. Gruzdiņš. Drošāks es

Kā justies droši un pārliecināti jebkurā situācijā? Dzejoļu grāmatā “Drošāks es” autors Arturs Gruzdiņš un ilustratore Agnese Rudzīte lasītāju ieved drošības zinību pasaulē. Visapkārt ir daudz situāciju, vietu un lietu, kas var kļūt bīstamas, taču tāpēc no pasaules nav jābaidās. Dažkārt pietiek ar to, ja esi nedaudz uzmanīgs un īstajā brīdī atsauc atmiņā pareizo rīcību.

https://ieej.lv/ZZkwu

 

Eko bērni

Lieliskas idejas, kas ļaus radoši darboties, ietaupīt un rūpēties par dabu. Radi košas un sirsnīgas dāvanas, rotājumus un pat sadzīvē noderīgus priekšmetus, izmantojot mājās atrodamas lietas! Grāmatā apkopotās aktivitātes ļaus vecu T kreklu vai iepakojumu pārvērst jaunā un noderīgā priekšmetā ar savu nozīmi un personību. Tam nebūt nav nepieciešami dārgi materiāli vai daudz laika.

https://ieej.lv/Vxgp5

 

5. – 7. klase

Dž.K. Roulinga. Harijs Poters un Noslēpumu kambaris.

Ilustrēts izdevums.

NOSLĒPUMU KAMBARIS IR VAĻĀ.

MANTINIEKA IENAIDNIEKI, BĪSTIETIES.

Kad Dzīvžogu ielā uzrodas mazais, noplukušais mājas elfs Dobijs un uzstāj, ka Harijs nedrīkst atgriezties Cūkkārpā, Harijs domā, ka tas ir viņa ienaidnieka Drako Malfoja izgudrots plāns. Rons Vīzlijs lidojošā automašīnā atbrīvo Hariju no ieslodzījuma Dērsliju mājā, un draugi atlikušo vasaru pavada kopā “Midzeņos”. Dzīve ar Vīzlijiem ir tik pārpilna maģiskas jautrības, ka Harijs drīz piemirst Dobija brīdinājumu.

https://ieej.lv/9ioq3

 

A. Lindgrēne. Kalle Blumkvists un Rasmuss

Lai kur tu iedams, tev ceļā vienmēr trāpās nelieši un bandīti, – savam draugam Kallem Blumkvistam saka Anderss.

Meistardetektīvs gan ir atmetis paradumu turēt aizdomās teju vai katru cilvēku savā apkaimē, taču ļaundari nebūt nesnauž. Tāpēc, kad Baltās rozes bruņinieki Kalle, Anderss un Ēva Lota kāda nakts gājiena laikā uz pilsdrupām redz, kā tiek nolaupīts mazais Rasmuss, viņi nevilcinoties steidzas palīgā.

Un Kalle atkal ir meistardetektīvs Blumkvists, kas bezbailīgi stājas pretī ikvienam noziedzīgam elementam.

https://ieej.lv/mCh82

 

8. – 9. klase

Ē. Hantere. Klanu kaķi treju spēks. Acu gaisma

Aizsākts sērijas “Klanu kaķi” jaunais cikls “Treju spēks”.

Klanu kaķu dzīve jaunajās mājās ir uzplaukusi, klani ir spēcīgi, un tajos dzimst mazuļi. Ir pienācis laiks trim Pērkona klana kaķēniem kļūt par mācekļiem.

Asķepai, Sīļaķepam un Lauvasķepam ir spēcīgs mantojums: viņi ir Vāvergaitas un Kazenājnaga, divu izcilu Pērkona klana karotāju, bērni, kā arī diženā barveža Ugunszvaigznes mazbērni. Visiem trim jaunajiem kaķiem piemīt neparastas spējas un talanti, un šķiet, ka viņi veidos klana jaunās paaudzes kodolu. Taču ap trijotni diemžēl vijas tumši noslēpumi, un kāds pareģojums norāda uz gaidāmām nepatikšanām.

https://ieej.lv/LQZOX

 

T. D.Barvidis. Zaļā dzīle

Pasaule, kuru ik nakti pārstaigā debesmeitas, trīs spoži mēneši, reiz esot bijusi vienota, līdz brāļi, debesmeitu precinieki, sastrīdējās un to sadalīja. Tagad Zaļā dzīle, mežonīgs un nebeidzams mūžamežs, un sausais, skopais Tīrums dzīvo katrs savrupu dzīvi šķietamā drošībā. Tomēr gan Tīrumā, gan Zaļajā dzīlē pamazām mostas kā jauni, tā aizmirsti spēki, kas tiecas iegūt vai iznīcināt. Zaļās dzīles bangas arvien niknāk sitas pret Tīruma krastiem, un cilvēku apmetnēs sākas cīkstēšanās par ļaužu prātiem un sirdīm. Kas izjaucis līdzsvaru starp abām pasaules daļām?

https://ieej.lv/Y9CY4

 

M. Kompaņīkova. Piektā laiva

Aizkustinošs stāsts par meiteni, kura postkomunistiskajā Slovākijā visiem spēkiem cenšas parūpēties par sevi un citiem. Divpadsmit gadus veco Jarku emocionāli pametusi viņas nenobriedusī, izlaidīgā māte. Likteņa ziņā atstātā meitene ir spiesta rūpēties par savu kašķīgo, mirstošo vecmāmiņu, lai nenosmaktu postkomunistiskā betona džungļos, lai izdzīvotu Bratislavas daudzdzīvokļu ēkas sociālajā vakuumā. Viņa vada dienas, klaiņojot pa ielām un sapņojot vienīgajā vietā, kur jūtas droši: mazajā dārziņā, ko Jarka mantojusi no nekad nesatiktā vectēva. Kādu dienu, dodoties uz dārzu, viņa apstājas piepilsētas dzelzceļa stacijā un impulsīvi nolaupa dvīņu mazuļus.

https://ieej.lv/t7FBU

 

I.Zarambaite. Melndzelmji

Kad sešpadsmitgadīgā Anika atgriežas dzimtajā pilsētiņā, viņu atkal nomāc bērnības atmiņas – nesaskaņas ģimenē, skolā pieredzētā ņirgāšanās. Dziļi iekšienē sūrst senās pārestības, bet ārēji meitene ir pārvērtusies, viņu neviens vairs neatpazīst. Tagad viņa ir nevis Anika, bet Ana. Drīz klasesbiedri piedāvā Anai nedēļas nogales izaicinājumu – kopīgi pavadīt nakti palu ūdeņu ieskautās mājās, kas slavenas ar leģendām un baisiem notikumiem. Šī izpriecu nakts pārvēršas murgā, kura centrā – noslēpumaini pazudusi meitene. Vairs nav iespējams saprast, kas ir īsts, kas aizmirsts, kas sadomāts. Un kas bija par iemeslu tās nakts notikumiem – mistiski spēki, apreibinošas vielas, atriebība?

https://ieej.lv/dh9Yi

 

S.Edgāra, P.Beorns. Mūru dāma

Latviešu izcelsmes operdziedātāja Māra Galanta, saukta par Mūru dāmu, iemantoja pasaules slavu, 1972. gadā dziedot pie Berlīnes mūra. Kopš tā laika viņai raksta cilvēki no dažādām pasaules malām, lai vēstītu par savu neapskaužamo likteni un dzīvi nebrīvē. Arī Māra pati reiz aizbēgusi no totalitāra režīma. Septiņpadsmit gadu vecumā viņa slepus pameta Padomju Latviju un nav atgriezusies dzimtenē pat pēc Dzelzs priekškara krišanas. Kāpēc tā? Un kāpēc viņa izvairās runāt par savu jaunību?

https://ieej.lv/I6ZVZ

 

____________________________________________________________________
Vairāk informācijas par jaunākajām grāmatām Bauskas Bērnu bibliotēkā https://ieej.lv/rvOgi

20.06.2023 16:40 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv