Grāmatu svētki Bauskas Bērnu bibliotēkā

17. Novada grāmatu svētkos Bauskas bērnu bibliotēkā viesojās rakstniece Māra Jakubovska. Daudzu bērnu grāmatu autore aicināja skolēnus saudzēt un mīlēt dzīvniekus, rūpēties par tiem. Sarunās par problēmu, kā  novērst piesārņošanu dabā un nemēslot mežā, aktīvi  iesaistījās 4. klašu skolēni,  vienojoties, ka Latvijai  jābūt sakoptai un zaļai. Ciemos ieradās arī suns Rufis, bijušais patversmes  iemītnieks, kurš ļoti omulīgi jutās  skolēnu  vidū, jo klausījās  kā rakstniece lasa grāmatas fragmentu,  kuras galvenais varonis ir viņš pats.  Rufis ļāva ikvienam pasākuma apmeklētājam samīļot sevi. Rakstniece, dodoties prom, līdzi paņēma skolēnu zīmējumus un lapas, kurās uzrakstīti  mīļdzīvnieku vārdi.

tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2018/Bernu_biblioteka/Gramatu_svetki/Jakubovska_01.jpg tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2018/Bernu_biblioteka/Gramatu_svetki/Jakubovska_02.jpg

Vēlāk norisinājās īsta mākslinieku meistarklase, bibliotēkā  ieradoties māksliniekam Kristapam Auzenbergam. Uz tāfeles apbrīnojamā ātrumā tapa ilustrācijas, bet skolēni  soli pa solim veidoja katrs savu  zīmējumu, māksliniekam uzdeva visdažādākos jautājumus, uzzināja, ka ezis ir ilustrācijās vismīļākais un biežāk zīmētais tēls. Katram skolēna zīmējumam mākslinieks klāt piezīmēja kādu tēlu un parakstījās. Šī tikšanās bija ļoti izzinoša un atraktīva visiem gan 4. klases skolēniem, gan skolotājām, jo mākslinieks uzzīmēja arī skolotājas portretu.

tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2018/Bernu_biblioteka/Gramatu_svetki/Auzenbergs_01.jpg
tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2018/Bernu_biblioteka/Gramatu_svetki/Auzenbergs_02.jpg tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2018/Bernu_biblioteka/Gramatu_svetki/Auzenbergs_03.jpg

Esiet laipni aicināti aplūkot izstādi!

02.10.2018 12:06 (komentāri: 0)