Grāmatu izstāde "Pauks, Šmauks un pīlēns Tims"

Enidai Blaitonei - 125

Enida Blaitona  bija viena no pasaulē slavenākajām bērnu rakstniecēm. Viņa ir arī viena no visu laiku ražīgākajām autorēm. Tas nozīmē, ka viņa sarakstījusi ļoti daudz grāmatu, kopumā ap 700. Viņas slavenākie stāsti ir "Slavenā piecnieka" stāsti par četru bērnu: Dika, Džuliana, Annas un Džordžīnas un viņu suņa Timija grupiņu, kuri piedzīvo daudzus piedzīvojumus, kā arī viņas grāmatas maziem lasītājiem "Nodijs". Latvijas bērni iecienījuši stāstu par slaveno pīlēnu Timu.

Enidas vecāki vēlējās, lai viņa kļūst par koncertpianisti, bet Enida gribēja kļūt par skolotāju. Viņas pirmā grāmata ar nosaukumu "Bērnu čuksti" iznāca 1922. gadā. Tā bija viņas dzejoļu grāmata ar ilustrācijām.

Drīz pēc tam viņa apprecējās un pameta skolotājas darbu. Enida sāka gūt lielus panākumus ar savām grāmatām, jo to rakstīšana viņai padevās ļoti viegli.

Enida Blaitone ir iekļauta Ginesa rekordu grāmatā kā viena no autorēm pasaulē, kurai ir visvairāk pārdotas viņas sarakstītās grāmatas un arī tāpēc, ka ir sarakstījusi vairāk grāmatu nekā gandrīz jebkurš cits rakstnieks.

Atnāc uz Bauskas Bērnu bibliotēku un iepazīsties ar izstādi “Pauks, Šmauks un pīlēns Tims”.

Izstāde aplūkojama no 1. – 31. augustam, katru darbdienu no 11.00 – 18.00.

01.08.2022 11:26 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv