Grāmatu izstāde "Pasaule ūdenī"

Zemūdens pasaule – tā ir īpatnēja pasaule, kurā cits citam līdzās rosās gan dažādi pilntiesīgi ūdenskustoņi, gan daudzu sausummīlošu radījumu pēcnācēji. Ne vienas vien sugas īstenu sauszemes kustoņu bērnība aizrit ūdenī. Pirmkārt, jāmin kukaiņi. Nu, kurš gan nav dzirdējis par spāru, viendienīšu, knišļu, odu un citu insektu kāpuriem, arī kūniņām, kas attīstās ūdenī?

Ielūkojieties dziļumā – zemūdens pasaulē! Tur var ieraudzīt gan jau piesauktos visādus kukaiņus, kuri ir nomācošā vairākumā, gan arī daždažādus tārpus - dēles, virpotājus, matoņus, kā arī gliemjus, zirnekļveidīgos, vēžveidīgos utt.

Starp citu, Latvijas ūdenstilpnēs mājo tūkstošiem sugu sīkbūtņu, kas ir nozīmīgs barības avots daudziem citiem radījumiem. Vairākums no mazajiem radījumiem nav saskatāms ar "neapbruņotu aci". Zemūdens pasaulē visu savu dzīvi pavada arī dažādas zivis.

 

Vērtējiet – cik gan daudz interesanta no mūsu acīm ikdienā mēdz būt apslēpts ūdenstilpņu dzelmē! Atnāc uz Bauskas Bērnu bibliotēku un iepazīsties ar grāmatu izstādi “Pasaule ūdenī”.

Izstāde aplūkojama no 1. – 31. augustam, katru darbdienu no 11.00 – 18.00.

01.08.2022 12:04 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv