.
Vai jūs apmierina bibliotēkas grāmatu krājums?

Agija, Aldonis

Grāmatu izstāde "Ar makšķeri rokās"

Jānim Jaunsudrabiņam - 145

"Mazā grāmatiņa "Ar makšķeri", kas ir tīri literārisks darbs, mani pacēlusi reāla makšķernieka kārtā, un tagad visi domā, ka es patiesi nepārspējams zivju bende. Nemaz tā nav. Es izeju bez kādas sistēmas, priecādamies vairāk par rītu skaistumu nekā par saķertajām zivīm. Un, ja man gadās kādreiz labi lomi, tad tikai tāpēc, ka, pazīdams dabu, pārzinu arī ūdeņus līdz ar to iemītniekiem."

(Kopotie raksti 15. sēj. 191. lpp.)

J. Jaunsudrabiņš rakstīja kā gleznotājs – pasauli redzot un izjūtot krāsās, jo darbojās gan rakstniecībā, gan glezniecībā. Savos literatūras darbos plašu vietu ierādīja dabas tēlojumiem. Nozīmīga valodas tēlainība, dzimtās puses leksika.

Jānis dzimis kalpu ģimenē un jau triju gadu vecumā zaudēja tēvu. Ar māti pārcēlās uz "Riekstiņu" mājām pie mātes vecākiem, kur vasarās bijis gans dažādās mājās Neretas apkaimē.

Viens no izcilākajiem latviešu bērnu literatūras darbiem ir bērnības atmiņu tēlojums "Baltā grāmata" ar savdabīgiem autora zīmējumiem. Rakstnieks tiek uzlūkots par vienu no latviešu bērnu grāmatu ilustrāciju pamatlicējiem, savukārt "Zaļā grāmata' turpina galvenā varoņa Janča gaitu aplūkojumu līdz 15 gadu vecumam.

Atnāc uz Bauskas Bērnu bibliotēku un iepazīsties ar grāmatu izstādi "Ar makšķeri rokās"!

Izstāde aplūkojama no 1. – 31. augustam, katru darbdienu no 11.00 – 18.00.

01.08.2022 12:02 (komentāri: 0)