Filmas

 

Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmas centru piedāvā ceļojumu Latvijas filmu pasaulē. Portālā filmas.lv ir visplašākā un precīzākā datu bāze par Latvijas filmām. Tajā atrodamas ziņas par vairāk nekā 2500 filmām, kas uzņemtas Latvijā kopš 1920.gada. Filmu krājums tiek pakāpeniski papildināts un skatīties datorā vai citās digitālās ierīcēs filmas var bez maksas!

 

 

tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2016/LVfilmas-logo-jauns21.png

 

 

***


Ja vēlies mūspašu filmas skatīties mājās, bet nav pieejams interneta pieslēgums, ir vēl kāds piedāvājums! Nacionālais Kino centrs kopā ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu realizējis projektu "Latvijas filmu izlase". 70 filmas DVD formātā tiek piedāvātas un izsniegtas bibliotēkas apmeklētājiem gluži tāpat kā grāmatas.

Nāc uz Bauskas Centrālo bibliotēku un izvēlies filmu jaukam vakaram!

  • Spēlfilmu sarakstā vecākā ir režisora Leonīda Leimaņa filma “Purva bridējs” (1966), jaunākā – Jāņa Norda “Mammu, es tevi mīlu” (2013).
  • Dokumentālā kino izlase sākas ar Ivara Kraulīša “Baltajiem zvaniem” (1961) un beidzas ar Dāvja Sīmaņa “Escaping Riga” (2014).
  • Animācijas spektru iesāk Arnolda Burova pirmā filma “Ki-ke-ri-gū!” (1966) un Rozes Stiebras “Zelta sietiņš”(1975), bet noslēdz Signes Baumanes “Akmeņi manās kabatās” (2014) un Reiņa Kalnaeļļa “Zelta zirgs” (2014).

 tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2016/LV filmas.jpg

Vairāk lasi Nacionālā kino centra mājas lapā šeit!