Edvarta Virzas Iecavas bibliotēka

tl_files/images/bcb-bibliotekares/iecava/Aiva_Jolanta.jpeg

Darba laiks

 

Adrese

Pirmdiena

10.00-17.00

E.Virzas iela 21a, Iecava
Otrdiena

10.00-17.00

Bauskas nov., LV-3913
Trešdiena

12.00-19.00

Tālr. 63941252; 25660092
Ceturtdiena

10.00-17.00

e-pasts:
Piektdiena

10.00-17.00

biblioteka@iecava.lv
Mēneša pēdējā piektdiena Spodrības diena (bibliotēka lietotājiem slēgta) Bibliotēkas mājas lapa šeit
    www.kulturasdati.lv

Vadītāja Aiva Avota-Zalstere

Bibliotekāre Jolanta Ignate

   
Dibināšanas gads: 2003. gadā bibliotēka ir nosaukta novadnieka Edvarta Virzas vārdā un no Iecavas kultūras nama pārcelta uz jaunām, modernām telpām Iecavas centrā, Virzas ielā 21a.
Krājuma lielums: 15471
Preses izdevumi: 43
Darba rādītāji 2021. gadā
 
Izsniegums: 29911
Lietotāju skaits: 758
Apmeklējumu skaits: 8999
Novadnieki

No 2003. gada bibliotēka saucas novadnieka Edvarta Virzas vārdā. Ar Iecavas pagastu saistīti literāti Voldemārs Kārkliņš, Arnolds Apse, Fēlikss Zvaigznons, gleznotājs Aleksandrs Romans, aktrise Dace Akmentiņa u.c.

Ievērojamas vietas Iecava ir novada centrs ar daudzām kultūrvēsturiskām vietām, no kurām ievērojamākās – Iecavas parks, baznīca ar kapsētu, grāfa Pālēna Dzelzāmura medību pils, Grienvaldes dzirnavas u.c.
Tradicionāli pasākumi Sadarbība ar E. Virzas tuviniekiem, tikšanās ar rakstniekiem un dzejniekiem un citām interesantām personībām. Regulāra izstāžu darbība, literārā kluba "Sāgas" aktivitātes, ekskursiju organizēšana aktīvākajiem lasītājiem un bibliotēkas atbalstītājiem, piedalīšanās lasīšanas veicināšanas projektā "Jauniešu/vecāku žūrija".

Aktualitātes Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā

DABA = CILVĒKS

24. augustā plkst. 17:00 Ed. Virzas Iecavas bibliotēkā sadarbībā ar biedrību RaDam norisinājās fotoizstādes "DABA=CILVĒKS" atklāšana, kā arī tikšanās ar pašu fotogrāfiju autori Annu Zaķi. Vairāk fotogrāfijas no izstādes atklāšanas aplūko šeit Ed. Virzas Iecavas bibliotēkas mājaslapā!

Ekskursija uz Dundagu, Kolku

Bibliotēkas nedēļas ietvaros piektdien, 27. aprīlī, Zorģu un Edvarta Virzas bibliotēkas aktīvākie lasītāji devās apceļot Latvijas skaistākās vietas. Šogad bibliotēkas lasītāji tika iepriecināti ar Dundagas un Kolkas raga apmeklējumu. Vairāk fotogrāfijas no ekskursijas aplūko šeit Ed. Virzas Iecavas bibliotēkas mājaslapā!

"Citāda iedvesma Iecavā"

10. aprīlī plkst. 17:00 Ed. Virzas Iecavas bibliotēkā sadarbībā ar biedrību RaDam norisinājās gleznu izstādes "Citāda iedvesma Iecavā" atklāšana, kā arī tikšanās ar pašu gleznu autori Anitu Rāceni. Vairāk fotogrāfijas no izstādes atklāšanas aplūko šeit Ed. Virzas Iecavas bibliotēkas mājaslapā!

Tikšanās ar autori Gintu Orinsku

8. martā plkst. 17:00 Ed. Virzas Iecavas bibliotēkā tika organizēta tikšanās ar jauno grāmatu autori un bijušo iecavnieci Gintu Orinsku. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja iesaistīties sarunā par grāmatu "IENAIDNIEKI". Vairāk fotogrāfijas no tikšanās ar autori aplūko šeit Ed. Virzas Iecavas bibliotēkas mājaslapā!

"Skrējienā notvertie mirkļi"

5. martā plkst. 17:00 Ed.Virzas Iecavas bibliotēkā sadarbībā ar biedrību RaDam norisinājās Nataļjas Kartiševas fotoizstādes "Skrējienā notvertie mirkļi" atklāšana, kā arī tikšanās ar fotogrāfiju autori. Vairāk fotogrāfijas no atklāšanas pasākuma aplūko šeit Ed.Virzas bibliotēkas mājaslapā!

Grāmatas "Kaut ko padarīt" atvēršana

8. februārī plkst. 17:00 Ed.Virzas Iecavas bibliotēkā norisinājās Ivetas Salgrāves grāmatas "Kaut ko padarīt" atvēršanas svētki. Apmeklētājiem bija iespēja satikties ar autori klātienē. Vairāk fotogrāfijas no atklāšanas svētkiem aplūko šeit Ed.Virzas bibliotēkas mājaslapā!

"Krāsu simfonija ATKLĀSME"

12. janvārī plkst. 17:30 Ed.Virzas Iecavas bibliotēkā sadarbībā ar biedrību RaDam norisinājās Ineses Eglītes gleznu izstādes "Krāsu simfonija ATKLĀSME" atklāšana, kā arī tikšanās ar gleznu autori. Vairāk fotogrāfijas no atklāšanas pasākuma aplūko šeit Ed.Virzas bibliotēkas mājaslapā!

"Sakrālais un laicīgais"

24. novembra pievakarē Ed.Virzas Iecavas bibliotēkā tika atklāta bibliotēkas un biedrības "RaDam" kopīgi veidotā Adventa vainagu un Ziemassvētku dekoru izstāde "Sakrālais un laicīgais". Izstādē bija aplūkojami 57 iecavnieku un Vecumnieku novada floristes Līgas Lauriņas vadītās studijas dalībnieku darbi, kā arī Elīnas Rudzītes fotografētie baznīcu kroņlukturu attēli. Pasākumā piedalījās Iecavas evaņğēliski luteriskās draudzes mācītājs Rolands Radziņš, kurš viesiem stāstīja par Adventes laika tradīcijām, kā arī muzikālu priekšnesumu sniedza draudzes ērğelniece Zaiga Lazdiņa-Radziņa ar Adventa gaidīšanas laika dziesmām. Vairāk fotogrāfijas no pasākuma aplūko šeit Ed.Virzas bibliotēkas mājaslapā! (2017, rudens)

"Tā pasauli redzu es"

18. oktobrī plkst. 17:00 Ed.Virzas Iecavas bibliotēkā sadarbībā ar biedrību RaDam norisinājās Diānas Sproģes fotogrāfiju izstādes "Tā pasauli redzu es" atklāšana, kā arī tikšanās ar pašu fotogrāfiju autori. Vairāk fotogrāfijas no pasākuma aplūko šeit Ed.Virzas bibliotēkas mājaslapā! (2017, rudens)

Tikšanās ar rakstnieci Ginu Viegliņu-Vallieti

16.oktobra pēcpusdienā Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā bija iespēja tuvāk iepazīties ar vēsturnieci, dzejnieci, daudzpusīgo un urķīgo rakstnieci Ginu Viegliņu - Vallieti. Klātesošie ar aizrautību sekoja biogrāfiskajam stāstījumam par pašas dzīvi, ļaužu likteņiem, Latvijas pagātnes lappusēm, liriskajai un satīriskajai dzejai. Rakstnieces daiļdarbos atklāts arī autores nebūt ne vieglais mūžs. Par spīti tam, viņai izdevies saglabāt milzu optimismu, pozitīvismu un nelokāmību savā pārliecībā, kas pārņēma arī šīs tikšanās apmeklētājus. Vairāk fotogalerijā Ed. Virzas bibliotēkas mājaslapā. (2017, rudens)


Bibliotēku apmeklējums

11. oktobrī Edvarta Virzas Iecavas bibliotekāri kopā ar citiem Bauskas reģiona bibliotekāriem devās pieredzes braucienā. Tā ietvaros tika apciemota Olaines 1. vidusskolas bibliotēka, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskā bibliotēka. Viesošanās laikā bibliotekāri varēja aplūkot mūsdienīgu un inovatīvu telpu interjeru, kā arī jaunākās tehnoloģijas. Vairāk fotogrāfijas aplūko šeit Ed.Virzas bibliotēkas mājaslapā! (2017, rudens)


Tikšanās ar pašvaldības pārstāvjiem

2.oktobrī Iecavas iedzīvotāji tikās ar jaunievēlēto Iecavas novada Domes priekšsēdētāju Aivaru Mačeku, izpilddirektoru Mārtiņu Veinbergu un sabiedriskās kārtības dienesta vecāko inspektori Lūciju Mucenieci. Gandrīz 30 iedzīvotāji bija ieradušies, lai dalītos ar problēmām un jautājumiem, kas ir aktuālas centrā dzīvojošajiem. Plašāk par tikšanos šeit! (2017, rudens)


Gaistošo dzejnieku klubs

Lai izstāstītu skatītājiem, cik samezglotas bija dzejnieku (Austras Skujiņas, Aleksandra Čaka un Valda Grēviņa) savstarpējās attiecības, Ed. Virzas Iecavas bibliotēkā 28. septembrī tika uzburta "poētiskā kafejnīca", fantāzijā pārceļoties uz 1932.gadu. Muzikālajā izrādē "Gaistošo dzejnieku klubs" izskanēja dzejnieku sacerētie dzejoļi, scenārijs tika balstīts uz dienasgrāmatu faktiem, vēstulēm, laika biedru atmiņām, mazāk zināmiem biogrāfiskiem datiem. Lomās iejutās rakstnieks Arvīds Deģis - A. Čaks, Elīza Deģe - A. Skujiņa un Ģirts Rozentāls - V. Grēviņš. Aicinām apskatīt pasākuma fotogaleriju Ed. Virzas bibliotēkas mājaslapā! (2017, rudens)


Iecavnieku kopdarbu gleznu izstāde

Pateicoties biedrībai "RaDam", Edvarta Virzas Iecavas novada bibliotēkā 12. septembrī norisinājās Iecavnieku kopdarbu gleznu izstādes atklāšana. Aicinām aplūkot pasākuma fotogaleriju Ed. Virzas bibliotēkas mājaslapā! (2017, rudens)

Pasvales Centrālajai bibliotēkai 80

Edvarta Virzas Iecavas novada bibliotēka 8. septembrī devās uz Lietuvu, kur piedalījās Pasvales Centrālās bibliotēkas 80 gadu jubilejas pasākumā. Vairāk par pasākumu šeit Pasvales Centrālās bibliotēkas mājaslapā! (2017, rudens)

Pasvales pašvaldība apciemo bibliotēku

Edvarta Virzas Iecavas bibliotēka 22. jūlijā ciemos uzņēma Pasvales pašvaldības pārstāvju delegāciju, kuri aplūkoja Iecavas fotogrāfiju un seno fotoaparātu izstādi. Apmeklētājiem bija iespēja satikt, uzdot jautājumus un dalīties iespaidos par redzēto ar vienu no dubultizstādes autoriem - Rolandu Lineju. Aicinām aplūkot viesošanos fotogalerijā Ed. Virzas bibliotēkas mājaslapā! (2017, vasara)

Dubultizstāde "Iecava foto"

Jūlijā tika atklāta biedrības «RaDam» organizētā Rolanda Lineja fotogrāfiju, un Edija Arāja antīko fotoaparātu dubultizstāde. Lai sveiktu māksliniekus, uz pasākumu bija ieradušies R.Lineja un E.Arāja ģimenes un draugi. Izstādē vērojama Rolanda Lineja fotogrāfija, kurā redzams Iecavas divkalniņš ziemas skaistākajā dienā. Plašāk par izstādi Ed. Virzas bibliotēkas mājaslapā šeit! (2017, vasara)

Izstāde "Caur puķēm"

No jūnija vidus Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā bija apskatāmas Anitas Kozičas gleznas. Gleznošanas pamatus Anita apgūst Zorģu bibliotēkā. Darbu izstādei dots nosaukums «Caur puķēm», jo vairumā gleznu, kas tapušas ar eļļas krāsām, attēloti ziedi. Starp ziedu gleznojumiem apskatāa arī ainava Jāņu noskaņās un ziemas skats. Plašāk par izstādi lasiet šeit Iecavas bibliotēkas mājas lapā! (2017, vasara)

Pieredzes apmaiņa Limbažos

31. maijā Iecavas novada Ed. Virzas bibliotekāri devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Limbažu reģiona bibliotēkām. Tika apmeklēts Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centrs-bibliotēka "SALA", Limbažu Bērnu un Galveno bibliotēku, kā arī Tūjas bibliotēka. Aicinām apskatīt pieredzes braucienu fotogalerijā Iecavas bibliotēkas mājas lapā! (2017, pavasaris)

Pavasaris Kurzemē

Aprīļa beigās izzinošā ekskursijā uz gleznaino Kurzemi devās Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkas lasītāji un atbalstītāji, kur aplūkoja skaistākās reģiona muižas. Aicinām apskatīt Kurzemes muižas un lasītāju piedzīvojumus fotogalerijā Iecavas bibliotēkas mājas lapā! (2017, pavasaris)

Izstāde "Daba iedvesmo"

Sadarbībā ar biedrību «RaDam» Edvarta Virzas bibliotēkā tika atklāta Agitas Haukas darbu izstāde «Daba iedvesmo». Pavisam izstādē apskatāmi 60 darbi, arī Agitas mīļākā fotogrāfija, kur iemūžināts Kolkas raga saulriets. Izstādes atklāšanā darbu autore pastāstīja par pievēršanos savam vaļaspriekam, par fotogrāfiju rašanos, bet sanākušie vēlēja iesākto turpināt. Plašāk par izstādi Ed.Virzas mājas lapā šeit(2017, pavasaris)

Talkojam "Billītēs"

Par tradīciju kļuvusi Iecavas novada bibliotēku talkošana Edvarta Virzas dzimtas mājās "Billītes". Nodrošinājušies ar siltu apģērba kārtu un karstu tēju, Zorģu bibliotēkas un Ed. Virzas Iecavas bibliotēkas darbinieces devās talkā Virzas dzimtas mantiniecei Annai Žīgurei. Vienoja patīkamā atmosfēra un labi padarīta darba sajūta. (2017, pavasaris)