Dāviņu pagasta bibliotēka

tl_files/images/bcb-bibliotekares/bauska/davini_Anna.JPG

Darba laiks   Adrese
Pirmdiena 12.00-19.00 Miera iela 1A, p/n Teņi,
Otrdiena 12.00-19.00 Dāviņu pag., Bauskas nov.
Ceturtdiena 12.00-19.00 Tālr. 63946856
Piektdiena 8.00-15.00 e-pasts:
Trešdiena Metodiskā

davini@bauskasbiblioteka.lv

  diena www.kulturasdati.lv

Bibliotēkas vadītāja

Anna Moiseičenko

   

Dibināšanas gads

Dāviņu bibliotēkas pirmsākumi meklējami 1947. gadā kā Misas ciema bibliotēkai un laika gaitā tā piedzīvojusi vairākas reorganizācijas. 1975. gada decembrī Bruknas bibliotēku (Dāviņu pagasta 1. bibliotēku) pārcel uz Dāviņiem. Kopš 2009. gada septembra bibliotēka atrodas Dāviņu pagasta Kultūras centrā "Dāvis".

Krājuma lielums: 6244
Preses izdevumi: 23
Darba rādītāji 2020. gadā
 
Izsniegums: 7479
Lietotāju skaits: 142
Apmeklējumu skaits: 2121
Novadnieki

Prozaiķis, dramaturgs un dzejnieks Jānis Sarma (īstajā vārdā Jānis Kalniņš). Bauskas apriņķa valdes priekšsēdētājs un "Bauskas Vēstnesis" redaktors un publicists M.Šimiņš-Šimming (1866-?).

Ievērojamas vietas Bruknas muiža, Lambārtes Janču katoļu baznīca.
Tradicionālie pasākumi
  • Radošā darbnīca „Lieldienu prieki”, miķeļdienas pasākumi bērniem un pieaugušajiem, ziemassvētku pasākumi.
  • 2014. gadā novembrī bibliotēkā sāka darboties jauns rokdarbnieču pulciņš "Sudraba paveidieni". Līdz ar to aktuālākas kļūst adīšanas un tamborēšanas rokdarbu izstādes.
  • Literāri lasījumi Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā, grāmatu izstādes par noteiktām tēmām un rakstniekiem, Bibliotēku nedēļa.

Aktualitātes Dāviņu pagasta bibliotēkā

.

Aktivitātes decembrī

Gandrīz visu decembrī bibliotēkā bija radošās darbnīcas – bērni ar skaistiem, pašu darinātiem rotājumiem izgreznoja telpas. Decembrī notika Ziemassvētku pasākums pieaugušajiem „Lai mēs visi kopā esam Ziemassvētku vakarā”. Sanākušie vakara viesi dalījās pieredzē par Ziemassvētku tradīcijām savās ģimenēs. Pie tējas tasītes tika minētas mīklas, rīkoti dažādi konkursi. (decembris, 2014)

"Sudraba pavedieni" izstāde

2014. gadā novembrī bibliotēkā sāka darboties jauns rokdarbnieču pulciņš „Sudraba pavedieni”. Jau martā notika rokdarbnieču izstāde „Adīšanas un tamborēšanas māksla”, kurā bija izstādīti pagasta iedzīvotāju radošie darbi. Bibliotēkas apmeklētāji varēja apskatīt rezultātu un novērtēt to milzīgo un interesanto rokdarbnieču darbu, kas ir paveikts, kā arī noskatīt sev tīkamākās  zeķes un cimdus! (pavasaris, 2014)

Top neprastas lietas

Septembrī notika pasākums „Garšīgie rudens kārumi”, kur apmeklētāji varēja nogaršot mājas gatavotus konservus un salātus, degustēt dabīgo sulu, dalīties ar receptēm un savu pieredzi, apskatīt citu dārza labumus.

Ciema meitenes bibliotēkā sava brīvajā laikā no papīra veidoja gulbi. Pieaugušie un jaunākie bērni bija ļoti ieinteresēti šajā darbā, un ar prieku piedalījās origami veidošanā. (rudens, 2014)

Pasākumi bērniem

2013. gada nogalē viens no interesantiem pasākumiem bija Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa jauktām vecuma grupām no 1.- 9. klasei. Ziemeļvalstu nedēļā lasīta M. Stārastes grāmata „Ziemassvētku pasakas.” Pasākumā skolēni demonstrēja katrs savu pārsteigumu, piedalījās komandu stafetēs, atrakcijās un uzvarētājiem tika pasniegti nelieli suvenīri. Decembrī bibliotēkā bija organizēts pasākums bērniem „Ziemassvētki sabraukuši”, kur  bērni dziedāja, dejoja Sniegpārslu deju, stāstīja dzējoļus un piedalījas zīmējumu konkursa. Ikdienā bērni iemaņas attīsta bērnu stūrītī, kur tie ar prieku pavada savu brīvo laiku bibliotēkā, spēlējot lomu spēles, liekot puzli, minot mīklas, lasot žurnālus. (ziema, 2013)