Dāviņu pagasta bibliotēka

tl_files/images/bcb-bibliotekares/bauska/Ina_Bosakova.jpg Darba laiks
Pirmdiena 12.00-19.00
Otrdiena 12.00-19.00

Trešdiena*

8.00-15.00
Ceturtdiena 12.00-19.00
Piektdiena 8.00-15.00
*Katra mēneša otrā trešdiena - metodiskā diena

Bibliotēkas vadītāja

Ina Bosakova

  

Adrese

Miera iela 1A, Dāviņi, Dāviņu pagasts, Bauskas novads, LV-3929

Tālr.

63946856

E-pasts

davini@bauskasbiblioteka.lv

 

Facebook

 

www.kulturasdati.lv

Dibināšanas gads

1947.

Krājuma lielums:

6438

Preses izdevumi

26

Novadnieki

Prozaiķis, dramaturgs un dzejnieks Jānis Sarma (īstajā vārdā Jānis Kalniņš),

Bauskas apriņķa valdes priekšsēdētājs un "Bauskas Vēstnesis" redaktors un publicists M.Šimiņš-Šimming (1866-?).

 

Ievērojamas vietas

Bruknas muiža, Lambārtes Janču katoļu baznīca.

Aktualitātes Dāviņu pagasta bibliotēkā

.

Radošā darbnīca "Līgo un Jāņu tradīcijas"

2024. gada 18.jūnijā notika radošā darbnīca bērniem „Līgo un Jāņu tradīcijas”. Katrs no trauciņa izņēma pa vienam sakāmvārdam un nolasīja to visiem. Ja nebija saprotama sakāmvārda nozīme, pārrunājām, ko tas nozīmēVeidojām svētku rotas, zēni – kaklasaites, bet meitenes – kroņus. Sākuma daži no bērniem tādas rotas veidot negribēja, taču, turpinoties darbam, tas tomēr iepatikās un visi bērni ar prieku pabeidza iesākto. Sanāca krāšņi darbi! Pēcpusdienu noslēdzām ar latviešu tautas mīklu minēšanu, kas bija saistītas ar saulgriežu svētkiem un vasaru. Un, protams, kur tad bibliotēkā iztikt bez grāmatu iesaistes, jo turpinājumā bērni minēja grāmatu nosaukumus pēc dotajiem attēliem. Tas bija pārbaudījums, cik cītīgi lasītāji ir Dāviņu pagasta bibliotēkā!

Spēļu pēcpusdiena bibliotēkā

3. jūnijā Dāviņu pagasta bibliotēkā notika spēļu pēcpusdiena par godu Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai. Piedaloties atraktīvākajiem bibliotēkas apmeklētājiem, laiks tika pavadīts lietderīgi un izglītojoši. Spēlējām dažādas spēles, kurās tika trenēta lasītprasme, prāts, uzmanība un veiklība. Minējām grāmatu nosaukumus pēc attēliem. Asinājām prātu minot rēbusa mīklas. Trenējām veiklību salmiņu spēlē un puzles likšanā. Diena tika noslēgta ar dambretes turnīru.

Māmiņdiena Dāviņos

2024. gada 10. maijā notika tematiskais pasākums „Māmiņdiena”. Ar lielākajiem atbalstītājiem kopā mums izdevās izveidot krāsainas sveces. Katrs bija priecīgs par sev izveidoto dāvanu. Minējām arī krustvārdu un burtu mīklas par Eiropas savienību. Pārbaudījām savas zināšanas par Eiropas valstu karogiem, vai spējam atpazīt tos. 

Radošā darbnīca Lieldienu noskaņās

Skolēnu brīvlaika nedēļā, no 11.03.2024. – 15.03.2024., bibliotēkā kopā ar bērniem veidojām Lieldienu dekoru – mazu olu groziņu. Dekora veidošanā tika izmantoti dažādi un krāsaini materiāli un tapa krāšņi groziņi visstiprākajai Lieldienu olai! Veidojot dekoru apspriedām dažādas Lieldienu tradīcijas. Kā izrādās, daudzas no latviskajām Lieldienu tradīcijām arī mūsdienās bērni piekopj savās ģimenēs kopā ar vecākiem un vecvecākiem. Bērniem bija prieks un interese radoši darboties!

Radošā darbnīca bibliotēkā

12.februārī Dāviņu bibliotēkā tika aizvadīta pirmā radošā darbnīca 2024.gadā. Tapa skaisti apsveikumi kādam mīļam cilvēkam. Spiedām šablonus uz krāsainā papīra un darbojāmies ar krāsām. Bērni varēja izpausties ar savām vēlmēm. Paldies darbīgajiem rūķīšiem!

Ziemassvētku rotājumu darbnīca

15.decembrī Dāviņu bibliotēkā notika radošā darbnīca "Ziemassvētku rotājumi eglītei". Tematisko pasākumu apmeklēja cītīgākie darbnīcu apmeklētāji. Kopā ar bērniem meklējām idejas gan bibliotēkas krājumā, gan internetā. Mūsu favorīti bija 3 veidu rotājumi: eglīte, zvaigzne un rūķis. Dekori tika veidoti izmantojot kartonu, dziju, karsto līmi, dažādus dekoratīvos elementus un spīdumiņus. Rotājumi sanāca ļoti skaisti un bērniem bija liels prieks par padarīto darbu! Noslēgumā katrs tika pie salda pārsteiguma un iespējas uzzīmēt pats savu unikālo rotājumu. Tāds noteikti nebūs nevienam citam!

Ziemassvētku gaidīšanas laiks

1.decembrī Dāviņu pagasta bibliotēkā notika tematiskais vakars "Ziemassvētku gaidīšanas laiks". Tika veidoti adventes dekori ar svecēm un logu/durvju dekori, ko veidoja bērni. Apmeklētāju bija kupls pulks.
Piedalīties pasākumā bija uzaicināta arī floriste, skaistu lietu veidotāja Mārīte Pučeka, kura palīdzēja ikvienam ar savu profesionālo pieredzi. Pamācīja, kā pareizi veidot kompozīciju, lai gatavais darbs būtu acīm baudāms.
Bibliotēkā virmoja svētku sajūta. To varēja dzirdēt gan sarunās, gan redzēt padarītajos darbos. Katram tapa burvīgi dekori un, šķiet, katrs apmeklētājs aizgāja ar gandarījumu par paveikto darbu. Liels Paldies "piektdienas komandai" par skaisto vakaru. Lai mierpilns un svētsvinīgs Svētku gaidīšanas laiks ikvienam!

Rudens dekori bibliotēkai

No 23.oktobra līdz 26. oktobrim Dāviņu bibliotēkā veidojām rudens dekorus, lai var izrotāt bibliotēkas telpas. Dekori sanāca ļoti skaisti un telpas ir krāsainas. Bērniem bija interesanti darboties.
Telpās mums ir rudens, bet ārā aiz loga noķerts pirmais sniegs. Pēc labi padarīta darba nopelnīta arī atpūta ar galda spēlēm un gardumiem!


Septembra radošā darbnīca "Apsveikums tētim, opim"

Dāviņu pagasta bibliotēkā 2023.gada 7. septembrī notika radošā darbnīca bērniem par godu Tēvu dienai - "Apsveikums tētim, opim".
Atsaucība uz tematisko pasākumu bija liela, pasākumu apmeklēja 11 bērni . Locījām 3 dažādu veidu apsveikumus origami tehnikā. Bērniem tas ļoti patika un darbojās ar prieku. Meklējām dzejas rindas un novēlējumus bibliotēkas dzejoļu grāmatās un mācījāmies izmantot internetu. Bērni izpaudās dažādos veidos. Kāds tikai zīmēja, kāds rakstīja dzejoli, kāds rakstīja novēlējumu. Katram tapa kāds skaists un mīļš apsveikums savam tētim vai opim, jo arī viņi mums ir pelnījuši tikt apsveikti svētkos. Un kas var būt labāka dāvana par pašu bērnu darinājumiem!


Radošā darbnīca bērniem

2023. gadā no 21. augusta līdz 25. augustam, kopā ar bērniem veidojām grāmatzīmes origami tehnikā. Tapa dažnedažādas, krāsainas grāmatzīmes- taureņi, sirsniņas, zaķi, ziedi un pīnītes. Gatavojoties skolai bērni jau bija izdomājuši kura grāmatzīme būs paredzēta kurai mācību grāmatai un ne tikai. Gala rezultātā grāmatzīme - pīnīte tapa arī par rokassprādzēm un kronīšiem.

Radošā darbnīca bērniem "Asociācijas ar jūru"

2023. gada no 4. jūlija līdz 7.jūlijam Dāviņu pagasta bibliotēkā notika radošā darbnīca bērniem "Asociācijas ar jūru". Kopā ar bērniem, visas nedēļas garumā, veidojām aplikācijas no kreppapīra, krāsojām ar guaša krāsām un veidojām zivis no olu bretēm. Parādīju bērniem kā vēl var izmantot ikdienā lietojamas lietas atkārtoti. Bērni darbojās ar prieku. Katru dienu atnākot uz bibliotēku bērni jautāja: "Ko šodien darīsim?". Bērni bija gandarīti par saviem darbiņiem. Bija prieks darboties kopā.

Vainagu pīšana

2023. gada 20. jūnijā plkst. 16.30, Dāviņu bibliotēkā notika tematiskais pasākums bibliotēkas apmeklētājiem "Vainagu pīšana". Pasākuma pēcpusdienā laiks mūs nelutināja, lija stiprs lietus un tas bija šķērslis daudziem gribētājiem nokļūt līdz bibliotēkai. Spītējot laikapstākļiem, tematisko pasākumu apmeklēja 3 pieaugušie un 2 bērni. Mums bija jauki pavadīts vakars, ar radošumu un čalām piepildīts. Katrs stāstīja savu Līgo/Jāņu svētku tradīcijas. Ikkatrs bija priecīgs par savu gala rezultātu. Vainagi sanāca ļoti krāšņi.