Tālākizglītības jaunumi

Skolēni biznesa ideju konkursā prognozē biznesa nākotni

Bauskas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldības Izglītības nodaļu 19.martā organizēja biznesa ideju konkursu skolēniem “Uzņēmējdarbība Latvijā: No tagadnes uz nākotni”.  Tā mērķis bija veicināt skolēnos radošu domāšanu par to, kā varētu attīstīties uzņēmējdarbība Latvijā tuvākajos 30-50 gados. Konkursā piedalījās skolēni no 1.-9.klasei no vairākām Bauskas novada skolām.

Konkursanti prezentēja idejas par to, kādi varētu būt nākotnes produkti, kādām īpašībām būtu jāpiemīt uzņēmējiem, saistošas likās arī biznesa pasakas. Daži jaunāko klašu skolēni vēlējās līdzināties kādam no Bauskas novada uzņēmējiem. Uzņēmēji par to bija gandarīti un sagatavoja viņiem pārsteiguma dāvanas.  Fināla prezentācijās varēja nojaust konkursantu attieksmi pret dabas aizsardzības problēmām, veselīgāku pārtiku, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām,  Bauskas novada tūrisma attīstības iespējām, klientu apkalpošanas problēmām, cilvēku veselību utt. Neizpalika arī  jaunvārdu un dzejas rindu  darinājumi par nākotnes biznesu, novēlējumi uzņēmējiem un ieteikumiem izlasīt izvēlētu noderīgu grāmatu par uzņēmējdarbības tēmu.

Vērtēšanā piedalījās un lēmumu par uzvarētāju apstiprināšanu pieņēma žūrijas komisija 6 cilvēku sastāvā.

Konkursā pretendentus vērtēja 3 klašu grupās: 1.-4.klase, 5.- 6.klase, 7.-9.klase.

Konkursa uzvarētāji 1.-4.klašu grupā:

1.vieta – Gabriels Visockis (Bauskas pilsētas pamatskola);

2.vieta – Deivids Reinieks (Īslīces pamatskola);

3.vieta – Rūta Sausā (Vecsaules pamatskola).

Konkursa uzvarētāji 5.-6.klašu grupā:

1.vieta – Kārlis Jansons (Bauskas pilsētas pamatskola);

2.vieta – Dārta Esīte (Īslīces pamatskola);

3.vieta – Kristaps Zviedris (Bauskas sākumskola).

Konkursa uzvarētāji 7.-9.klašu grupā:

1.vieta – Kate Esīte (Īslīces pamatskola);

2.vieta – Artis Jarmalavičs (Vecsaules pamatskola);

3.vieta – Betija Upelniece (Bauskas pilsētas pamatskola).

Kā lielo balvu,  visiem labāko ideju autoriem Bauskas Centrālā bibliotēka dāvināja iespēju doties izglītojošā braucienā uz ZINOO centru Liepājā, kurš notiks 8.maijā

20.03.2019 15:26