Tālākizglītības jaunumi

Noslēdzies biznesa ideju konkurss skolēniem

Bauskas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Bauskas novada Izglītības nodaļu šogad rīkoja biznesa ideju konkursu skolēniem. Tas ir piektais gads, kad viņi piedalās šāda veida konkursos. Šā gada tēma bija „Mana grāmata par biznesu: No senču pūra līdz mūsdienām ”. Konkursa mērķis bija veicināt audzēkņos radošu domāšanu par uzņēmējdarbības jomu, radot grāmatu par biznesa attīstību, kas iekļautu ne tikai tradicionālo skatījumu uz minēto tēmu, bet arī sasaistītu to ar Latvijas simtgadi.

Skolēni biznesa ideju konkursā bija radījuši mūsdienīgas grāmatas par biznesa attīstību Latvijā un noslēguma pasākumā savas idejas prezentēja žūrijai. Var pieminēt dažas oriģinālo grāmatu nosaukumus: “Latvijā ražotās rotaļlietas”, “Nauda kokos”, “Latvijas naudas un Ērenpreisa velosipēdu vēsturiskais attīstības ceļš”, “100 gadi Latvijā un mammas dzimtā”, “100 gadi Latvijā un tēta dzimtā”, “Es – 100% biznesa pasaulē”, "Maize, tās ražošana agrāk un tagad", "Slaucamas aitas Lobgales muižā", "Latvijas leģendārie saldumu ražotāji" u.c. Labākos konkursantus žūrija apbalvoja.

Konkusra laureāti:

1.-4.klašu grupā

1.vieta - Estere Gudone "Latvijā ražotās rotaļlietas", Bauskas sākumskolas 4.klases skolniece

2.vieta - Kārlis Jansons "Nauda kokos", Bauskas pilsētas pamatskolas 4.klases skolnieks

2.vieta - Kristaps Zviedris "Latvijas naudas un Ērenpreisa velosipēdu vēsturiskais attīstības ceļš", Bauskas sākumskolas 4.klases skolnieks

Specbalva par grāmatas dizainu - Kristīne Anna Pātaga "Nauda un tirdzniecība Latvijā", Mežgaļu pamatskolas 4.klases skolniece

Specbalva par izcilām oratora spējām - Deivids Reinieks "Bizness Latvijā no 1918.-2018.", Īslīces vidusskolas 2.klases skolnieks

5.-9. klašu grupā

1.vieta - Dārta Esīte "100 gadi Latvijā un tēta dzimtā", Īslīces vidusskolas 5.klases skolniece

2.vieta – Keita Kondore "Es - 100% biznesa pasaulē", Bauskas sākumskolas 6.klases skolniece

3.vieta – Kate Esīte "100 gadi Latvijā un mammas dzimtā", Īslīces vidusskolas 6.klases skolniece

Konkursa norises laikā skolēni iepazinās un izmantoja Biznesa bibliotēkas drukātos informatīvos resursus, kuri viņiem palīdzēja gūt priekšstatu par Latvijas biznesa attīstības vidi un ieguva jaunas zināšanas par Latvijas uzņēmējdarbību kopumā.

23.03.2018 11:23