Ideju tirgus 01
18.04.2018

pasakumi13
Vai plānojat apmeklēt Baltā galdauta svētkus 3.maijā Bauskas Kultūras centrā?

Bārbala, Līksma

Dzimšanas diena

Bauskas novada jubilāri

Jēkabs Arents - 122

Egons Zvirbulis - 111

Iecavas novada jubilāri

Aleksandrs Adienis - 132

Tālākizglītības jaunumi

Mācību pieredzes brauciens uz Lietuvu

18. oktobrī Bauskas novada biznesa atbalsta bibliotēku darbinieki devās mācību pieredzes braucienā uz Lietuvu. Pirmais objekts, ko viņi apmeklēja bija Utenas pilsētas bibliotēka. Tā bija mūsdienīga celtne ar stikla sienām, ar ļoti plašām telpām, kuras ir pieejamas arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Lietotāji varēja izmantot arī pašapkalpošanās ierīces. Nākamā pieredzes gūšanas vieta bija Anīkšķu pilsētas bibliotēka, kura atradās ļoti skaistā vietā. Apmeklētāju uzmanību piesaistīja vasaras terase, kur vasaras mēnešos to varēja izmantot grāmatu lasīšanai un pasākumu rīkošanai. Spilgti atmiņā ir palikusi arī pagrabstāvā izveidotā ideju studija, kas paredzēta jauniešiem.
Īpašas apbrīnas vērtas ir Aknīšķu vietējā uzņēmēja Audriaus Juškos izbūvētās siltumnīcas, kurās attīstīts tāds bizness kā zemeņu, tomātu un gurķu audzēšana. 300 metru garās siltumnīcas produkciju tirgum piegādā ne tikai vasarā, bet arī rudens mēnešos. Tas viss tika attīstīts pateicoties ES līdzekļu atbalstam. Tā bija vērā ņemama pieredze ogu un dārzeņu audzēšanā. Biznesa bibliotēku darbinieki izbaudīja arī Anīkšķos izveidotās dabas takas burvību, kas arī ir viens no biznesa projektiem.

20.10.2017 15:04