Viļa dienas tālu skan!

Īsts pavasaris bija pārņemis ikvienu Viļa dienu dalībnieku! Un kā nu ne, ja var klausīties putnu dziesmās dabas eksperta pavadījumā, izdejoties, piedalīties konkursos, iet rotaļās un ēst gardu jo gardu skābeņu zupu! Viļa dienas "Lejeniekos" ik gadu sagādā daudz prieka.

Kad V. Plūdoņa muzejā uz ikgadējām Viļa dienām bija sapulcējušies lieli un mazi, putnu pazinējs un ilggadējs Gaujas nacionālā parka darbinieks Jānis Brikmanis sāka savu stāstu par Latvijā tik bieži sastopamajiem, bet vien reti pēc putnu dziesmas atpazīstamajiem putniem. Ornitologam bija līdzi arī mazāku un lielāku putnu atveidi. Pēcāk, putnu Jāņa pavadībā, varēja iet pa "Lejenieku" takām, lai saklausītu pusdienas dziedoņus. Tiesa gan, arī putni guļot diendusu, tālab saklausījām vien čaklākos savas balss apliecinātājus, piemēram, žubītes, kas ir varenas dziedātājas.

Lielie plašumi vilināt vilina uz dejām, dziesmām un rotaļām. Tālab "Cāļus skaita rudenī" un citu pazītamu dziesmu pavadībā varēja gan izdziedāties, gan izdejoties. Starp ābeļziediem tika izspēlētas vairākas aktīvas rotaļas. No "Lejeniekiem" būtu grēks doties mājās bez kādas paša sacerētas rīmītes vai četrrindes, ko pret saldiem niekiem no pasākuma dalībniekiem ārā vilināja bibliotēkas darbinieki. Sadzejots tika vareni! Asu prātu un domu veiklību varēja pārbaudīt konkursā "Ko Tu zini par Latviju?", kas jo īpaši aktuāli ir tagad, kad labas domas un darbi jālaiž plašumā, valsts simtgadei tuvojoties. Vērīgākie nepaskrēja garām romantiskajai verandiņai, kur varēja klausīties Viļa Plūdoņa dzeju. Noslēgumā pasākuma dalībnieki iestiprinājās ar skābeņu zupu, kas tika vārīta uz ugunskura un pēc aktivitātēm garšoja debešķīgi. Paldies Ceraukstes bibliotēkas vadītājai par gardās zupas vārīšanu un Bauskas Bērnu bibliotēkas vadītājai par rotaļās iešanu.

Bauskas Centrālās bibliotēkas darbinieki pateicas par sadarbību Bauskas muzeja filiālei V. Plūdoņa muzejam, tās vadītājai Elīnai Kūlai-Bražei un speciālistei Signei Samsonei, kuras bija liels atbalsts daudzo viesu uzņemšanā un programmas sagatavošanā.

Jautrus fotomirkļus var skatīt fotogalerijā šeit!

Uz tikšanos,

Bauskas Centrālā bibliotēka

30.05.2017 10:14 (komentāri: 0)