Skaļās lasīšanas sacensības

Ar 2018. gada septembri visā Latvijā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra iniciatīvu otro reizi tiek uzsāktas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības. Skaļās lasīšanas ideja aizgūta no Nīderlandes, kur šī sacensība notiek jau 25 gadus. Uzsākot jauno iniciatīvu, Latvijas Nacionālā bibliotēka vēlējās pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, kā arī saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm.

Lasīšanas sacensības tiek rīkotas, lai veicinātu bērnu interesi par lasīšanu un grāmatām, bērni dzirdēs daudz interesantus fragmentus no grāmatām, ko izvēlēsies viņu vienaudži. Tas veicinās grāmatu lasīšanu, kā arī bibliotēkas apmeklētību. Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība norisināsies 3 kārtās – vietējā skolas (bibliotēkas) līmenī, reģiona pusfinālā un nacionālajā finālā 18.maijā LNB.

Šobrīd notiek lasīšanas sacensību pirmā kārta vietējā skolas mērogā. Skaļās lasīšanas sacensībās sadarbībā ar 5. un 6.klašu skolotājām savus spēkus izmēģināt pieteikušās Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novadu skolas. Labākais mūsu reģiona lasītājs un viņa atbalstītāji 2019. gada maijā dosies uz Rīgu, lai piedalītos nacionālajā Skaļās lasīšanas finālā, kura uzvarētājs iegūs skolai ceļojošo kausu un Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktora titulu.

Sacensībai piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan tās var būt sen aizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi.

17.01.2019 16:11 (komentāri: 0)