.
Vai jūs apmierina bibliotēkas grāmatu krājums?

Agija, Aldonis

Fotoizstāde "Manas krāsainās pasakas"

Visu jūliju un augustu Bauskas Bērnu bibliotēkā būs aplūkojama Bauskas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieka Reiņa Stiķa fotoizstāde "Manas krāsainās pasakas".

Ceraukstietis popularitāti Latvijā ieguva vienā mirklī - līdz ar atzinību 2018. gada "Sony World Photography Awards" konkursā. Reiņa fotogrāfija "Atspulgi", kurā notverti Latvijas kviešu lauki Ceraukstē, ir iekļuvusi konkursa atvērtās kategorijas uzlabotā attēla apakškategorijas "Top 50".

"Sākumā kādu gadu fotografēju ar telefonu, ļoti iepatikās. Lauku daba ir skaista, gribas to nobildēt. Kad redzu pa logu, ka ārā var būt kaut kas labs, eju un fotografēju. Ja pašam rodas kāda interesanta ideja, tad īstenoju to mērķtiecīgi" atklāj Reinis.

Jaunietis sācis darboties arī ar filmiņu aparātu. Daudz bilžu pagaidām nav, bet arī to starpā ir fotogrāfijas, kas pašam patīk. Fotogrāfijās aplūkojama veca, saules apgaismota kravas mašīna, ziemeļblāzma.

Reiņa spēcīgākās bildes ir neatpazīstami pašportreti. Viena no fotogrāfijām uzņemta ziedošā rapšu laukā, šai bildei dabiskais tonis datorā mainīts pret fotogrāfa izvēlēto, lai padarītu fotogrāfiju interesantāku. Otrā tuvplāna portretā sejas krāsa ir dabiska, bet pats sevi gan izkrāsojis.

Reinis savu dzīvi domā saistīt ar kaut ko citu, tādēļ fotografēšana paliks kā hobijs.

tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2018/Bernu_biblioteka/Reinis_izstade.jpg

Foto: Līga Podniece

29.06.2018 11:33 (komentāri: 0)